Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası Nedir

Yurt dışı seyahat sigortası özellikle Avrupa ülkelerinin vize işlemlerinin (örneğin Schengen vizesi) bir ön koşulu olması nedeniyle “vize sigortası” olarak da bilinir. Bu nedenle yurt dışına seyahat edecek kişiler için çoğu zaman zorunlu bir sigortadır diyebiliriz.

Yurt Dışı Seyahat Sigortası Nelrri Kapsar?

Yurt Dışı Seyahat Sigortası neleri kapsar diye merak ediyorsanız, şu şekilde özetlenebilir; tıbbı bilgi ve danışmanlık hizmetleri, ayakta ve yatarak tıbbi tedaviler, sigortalının tıbbi nedenlerle nakli ve seyahati, sigortalının vefatı halinde tıbbi şartlara uygun olarak nakli.

Yurt Dışı Seyahat Sigortası Zorunlu Mu?

Yurt dışı seyahat sigortası, Türk vatandaşlarına seyahat öncesi vize uygulayan ülkeler tarafından zorunlu tutulan ve vize başvurusu esnasında talep edilen evraklardandır. Yolculuğunuz vize uygulayan bir ülkeye olmasa da seyahat sigortası yaptırarak kendinizi riskli durumlara karşı koruyabilirsiniz. Seyahat edeceğiniz tüm ülkeler için sigorta yaptırabilirsiniz. Böylelikle farklı bir ülkede kendinizi bir yabancı gibi hissetmeden ani durumlar karşısında her an yardım isteyebilir ve destek alabilirsiniz.